تفرد

راه‌های رسیدن به کسب‌وکاری که به دنبالش هستید

کارآفرین بودن چیزی شبیه تماشاگر ورزش بودن یا چیزی که باعث سکته قلبی شود، نیست. اما ترکیبی از کمی شور و اشتیاق و مقدار عادلانه‌ای برنامه‌ریزی لازمه آن است، یک کسب‌وکار می‌تواند رشد کند و آن چیزی باشد که شما می‌خواهید.

در اینجا 9 درس بیان‌شده که شما باید در مسیر ایجاد شرکتی که مناسب با زندگی شماست، بیاموزید.

 


1- بدانید چه می‌خواهید.

آیا شما تمایل دارید که خویش‌فرما باشید یا خواهان داشتن وقت آزادی هستید که بعدازظهر را با فرزندان خود بگذرانید؟ شاید شما خواهان چیزی بین این دو هستید؟من اغلب اینها را از کارآفرینانی که می‌خواهند کسب‌وکاری داشته باشند که به آنها اجازه دهد که یک روز فرزندان خود را به دانشگاه بفرستند و سپس از آنها در بازنشستگی حمایت کنند، می‌شنوم. آنها می‌خواهند که هرجایی قادر به انجام کسب‌وکار خود باشند و خدمت یا محصولی را که دوست دارند تولید کنند. این انگیزه خوبی است، به این دلیل که ساعاتی که شما برای کسب‌وکار خود صرف می‌کنید، بیشتر از چیزی خواهد بود که در محیط کار خود انجام می‌دادید. انگیزه شما باید به‌اندازه کافی بزرگ باشد تا بر چالش‌های پیش رو غلبه کند.

2- بیشتر از آنچه صحبت می‌کنید، گوش دهید.

روابط مهم‌اند و رویدادهایی که در آن تماس برقرار می‌شود، یک راه عالی برای ایجاد آن روابط و همچنین یک محیط عالی برای ملاقات با مشتریان بالقوه است. چنین رویدادهایی به معنی کسب‌وکار نیستند اما موقعیتی برای فراگیری فرصت‌ها است. خودتان را به یک شخص جدید معرفی کنید و سوال‌هایتان را بپرسید تا وقتی‌که چند زمینه مشترک بیابید. اگر شما بیش ازآنچه صحبت می‌کنید، گوش دهید، شانس شما برای ارائه راه‌حل درست برای مشکلات بیشتر خواهد بود.

3- افراد را گردهم آورید.

همه افراد آنلاین هستند. همه ما به صفحه‌نمایش خیره شده‌ایم و به‌صورت غیرصمیمانه در حال تایپ کردن یا نوشتن پیام کوتاه و جدا و آشفته هستیم. اما اگر شما راهی برای گرد هم آوردن افراد، چه به‌صورت آنلاین یا حضوری بیابید، آنها این پیشامد را فراموش نخواهند کرد. به آنها آنچه را که می‌خواهند، بدهید، خواه دانش باشد یا مقبولیت یا شوخ‌طبعی و طنز. افراد به دنبال راهی برای ارتباط با دیگران هستند، چراکه آنها در این فضا، شانس بیشتری برای مورد توجه بودن دارند.

4- دلیل و مدرک به دست بیاورید.

افراد برای چیزهایی که به آنها بها می‌دهند، پول خوبی خرج می‌کنند. اگر شما در یک کسب‌وکار جدید هستید، هرچند ممکن است که فروش و معامله سختی باشد، اما مدارکی برای اثبات اینکه شما به‌اندازه‌ای که می‌گویید، خوب هستید، به دست آورید.

5 - اجتماعی شوید.

یک روز پسرم می‌خواست یک سرور جدید روی رایانه من نصب کند. من بلافاصله نگران شدم. آیا با رایانه‌ام سازگار خواهد بود؟ آیا تمام اطلاعاتی را که روی حافظه دارم از دست خواهم داد؟ این کار چه لزومی دارد؟ اما پسرم به من گفت که چیزی برای نگرانی من وجود ندارد. او گزارش‌ها را بررسی کرده و تحقیقات زیادی انجام داده بود و مطمئن بود که همه چیزهایی که او نیاز دارد در مورد سرورها بداند را می‌داند. او اطلاعات را از کجا به دست آورده بود؟ در اینترنت. او تنها 10 سال دارد، نسل کنونی و بعد از آن، قبل از آنکه هر کاری انجام دهند برای یافتن پاسخ‌ها به اینترنت خواهند رفت. آنها می‌خواهند گزارش‌ها و نظرات را با چشم خود ببینند. آنها از جست‌وجو کردن برای یافتن اطلاعاتی که می‌خواهند، ترسی ندارند. این به آن معناست که آنها تلاش می‌کنند بدانند که خدمت یا محصول شما ارزش وقت و پول آنها را دارد یا خیر. بنابراین وجود شما برای پاسخگویی به سوالات آنها مهم است. این به معنی داشتن یک وب‌سایت، حضور یک رسانه اجتماعی و امر حیاتی تعامل با مشتریان در رسانه اجتماعی است.

6 - کاری که می‌خواهید انجام دهید را بیان کنید، کاری که بیان می‌کنید را انجام دهید.

مهم نیست که یک مشتری چقدر قدیمی است، این مساله‌ای است که بر معیار زمان تکیه دارد. به‌طور ساده کاری را انجام دهید که شما می‌گویید در حال انجام آن هستید. این چیزی است که کسب‌وکارهای متوسط را از شرکت‌های بزرگ جدا می‌کند. با هر مشتری صحبت کنید. در مورد کسب‌وکارتان از آنها سوال کنید و بازخورد آنها را در مورد محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید، در نظر بگیرید. فرصت و شانس شما، در پاسخ‌هایی است که دریافت می‌کنید و به‌صورت مستقیم به اینکه آیا آن چیزی را که وعده داده شده بود، آنها دریافت کرده‌اند یا نه، مرتبط خواهد بود.

7- حواستان به‌کار خودتان باشد.

ما اغلب اتفاقاتی که در اطراف ما رخ می‌دهند را تحمل می‌کنیم و اجازه می‌دهیم که باری بر ما تحمیل کنند.حتی آنها را تجزیه‌وتحلیل و سازمان‌دهی می‌کنیم و این باعث می‌شود پیشرفت نکنیم. این به آن معناست که به‌کار خود ادامه دهید. در مورد اینکه در ارتباط با سایر کارآفرینان یا سازمان‌ها چه اتفاقی می‌افتد، نگران نباشید. شما فقط می‌توانید برای خودتان نگران باشید. بنابراین به آن توجه کنید.

8 - با کم شروع کنید و با عظمت رشد کنید.

اگر شما امیدوار هستید که به‌عنوان یک متخصص ظاهر شوید، این مهم است که شما قبل از اینکه جایگاهی ملی داشته باشید، به‌عنوان یک متخصص در حوزه خود ظاهر شوید. از کم شروع کنید. پس از آن مسیر خود را بسازید. به‌طور کلی، ایده‌های خود را در حوزه خود امتحان کنید و به واکنش‌ها گوش دهید. اگر کشش وجود دارد، تا جایی که ممکن است آن را دنبال کنید.

9 - زود دلسرد نشوید.

بسیاری از افراد اجازه می‌دهند که ترس و شکست، سد راه آنها شود. من کاملا متوجه این شده‌ام. کارآفرینی می‌تواند ترسناک باشد. اما ادامه دادن مهم است. هفت سال قبل پدر من سوگند خورد که لپ‌تاپ نخواهد گرفت. او خیلی سمج بود و نمی‌خواست تسلیم تکنولوژی شود، اما هفت سال قبل من و برادرم اولین لپ‌تاپ او را برایش خریدیم و حالا او نمی‌تواند بدون آن زندگی کند و در شبکه‌های اجتماعی هم فعال است. افراد تغییر می‌کنند، صبور باشید و به راه خود ادامه دهید. اگر شما بتوانید به آنها ارزش چیزها را نشان دهید، آنها از امتحان چیزهای جدید خوشحال خواهند بود.

مترجم: سیده محبوبه حسینی

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد


پی نوشت:

یادداشتهای دیگر این وبلاگ با موضوع کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار جدید را نیز بخوانید.

کارآفرینان هوشمند چه سرمایه‌گذاری‌هایی انجام می‌دهند؟

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)