تفرد

چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای شخصی کسب و کار - معرفی کتاب

آقای دکتر پرویز درگی مدرس دانشگاه، استاد رشته بازاریابی و از چهره های شناخته شده در حوزه آموزش بازاریابی و فروش هستند. کتابهای مختلفی به قلم ایشان چاپ شده است که یکی از ارزنده ترین آنها کتابی با عنوان «چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای شخصی در کسب و کار» است. در ادامه به معرفی این کتاب خواندنی پرداخته و گزیده ای از مطالب آن را آورده ام. امیدوارم شما نیز این کتاب را تهیه و مطالعه کرده و از رهنمودهای آن بهره بگیرید.

عنوان کتاب: چهل گفتار پیرامون ارتقای مهارتهای شخصی در کسب و کار
نویسنده: پرویز درگی
انتشارات: بازاریابی
سال و نوبت چاپ: ۱۳۹۲، چاپ اول
برای مشاهده مشخصات کتاب و خرید آنلاین آن، اینجا را کلیک کنید.


کتاب حاوی ۵ فصل و ۴۰ گفتار است. این ۵ فصل عبارتند از:
۱) بینشهای فردی و ارتقای مهارتهای شخصی
۲) بالندگی ذهنی و ارتقای مهارتهای شخصی
۳) تکنیکهای پایه ای و ارتقای مهارتهای شخصی
۴) برندسازی و ارتقای مهارتهای شخصی
۵) کارآفرینی و ارتقای مهارتهای شخصی

مطالب به گونه ای تنظیم شده اند که میتوان بخشهای مختلف کتاب را بدون رعایت توالی فصلها و به صورت جداگانه مطالعه کرد. در ادامه گزیده ای از مطالب کتاب آمده است:

 • مردمانی که اهداف والا و غنی دارند، فقر نمی شناسند، چرا که شخص به اندازه هدفهایش ثروتمند است. بنابراین چشم انداز و اهدافی متعالی و بلندمدت داشته باشید.
 • گلاویز شدن با چالشها موجب می شود تا از مرزهای خودساخته محدودیت خارج شویم.
 • مهارت آموزی کلید اشتغال پایدار و موفقیت جامعه است و موجب ارتقای شایستگیهای افراد می شود، لذا فرآیندی مولد است.
 • عموماً انسانها در آینده از اینکه کاری را کرده اند احساس پشیمانی نمی کنند بلکه ندامت و غبطه ی آنها بابت کارهای مفیدی است که توانایی انجام آن را داشته اما نکرده اند.
 • ما علاوه بر اینکه شخصیتی حقیقی هستیم، یک برند نیز محسوب می شویم، از این رو مادامی که برند نباشیم این شخصیت تبلور نخواهد یافت و نامریی خواهد بود.
 • بسیاری از مردم تمایل دارند که فقط مرحله ی بعد را ببینند (به جای آنکه تصویر بزرگتری را پیش خود مجسم کنند) اگر چه این تکنیک هم مزیتهای خود را دارد اما هر از گاهی توجه به نقطه پایان هم مهم است.
 • ترسیم نقشه ذهن موجب آسان شدن فکر کردن، کار کردن و حل مسأله می شود و باعث می شود که در زمانی کوتاه، ایده هایی بیشتر تولید کنیم.
 • مدیریت به زبان ساده، عمل توازن برقرار کردن بین فعالیتهای متضاد و متعارض است.
 • چنانچه از آمیزه منحصر بفرد نقاط قوت خود مطلع باشیم و به جای تمرکز بر نقاط ضعف، عمل خود را براساس آمیزه قوت خود قرار دهیم، آنگاه است که خواهیم توانست تا نقش خود را در معادلات شخصی و سازمانی پررنگ تر، و اثربخشی خود را به شدت ارتقاء ببخشیم.
 • یکی از دلایل فقدان اعتماد در کسب و کارها این است که منافع شفاف نیستند. بهترین کاری که در چنین شرایطی می توان صورت داد این است که تصمیم بگیریم کدام منافع بر سایرین ارجحیت دارد.
 • اعتقاد به این که توانایی رسیدن به هدف را دارید مهم است اما از آن مهمتر اعتقاد به کسب تواناییهای بیشتر است. بسیاری از ما بر این باوریم که هوش، شخصیت و استعدادهای فیزیکی ما ثابت است و راهی برای ارتقای آن وجود ندارد. به همین دلیل اغلب بر اهدافی تمرکز می کنیم که ما را اثبات می کنند، نه اهدافی به کسب و ارتقای مهارتها منجر می شوند.
 • زمان ثروتی است ارزشمندتر از طلا، میهمانان ناخوانده، حواس پرتی، غرق شدن در فضای مجازی، ناتوانی در مهارت نه گفتن، تلفنهای بیهوده، ناتوانی در تصمیم گیری قاطعانه، موازی کاری، کار امروز را به فردا سپردن، جلسات بی فایده، و ... همگی از راهزنان زمان هستند.
 • عالم عامل عاشق باشید. کارآفرینان انسانهایی یادگیرنده، اهل عمل و عاشق به ثمر رسیدن فعالیتهایشان هستند. ایشان به کارشان و نتایج عالی عشق می ورزند.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)