X
تبلیغات
زولا

تفرد

چهار روش برای غلبه بر ترس از شکست


شکست جزئی از زندگی همه انسان هاست. هرچه خود را بیشتر در معرض دنیای بیرون قرار دهید دستاوردهای بیشتری خواهید داشت و صدالبته ریسک شکست هم بیشتر می شود. اگر تمام تلاشمان این باشد که بهترین خود باشیم احتمالا بارها شکست خواهیم خورد تا به اهدافمان برسیم.  این همان مسیر یادگیری است.

انسان های موفق همانقدر که موفقیتهای  فروانی در زندگی خود دارند، خیلی وقتها شکست هم خورده اند که حتی ممکن است قابل شمارش هم نباشد. به نظر غیر ممکن است که بخواهیم  یک شخص بالغ یا رهبر باشیم و با شکست در همان سطوح اولیه مواجه نشویم.
هر چه از شکست بیشتر بترسیم، بیشتر میتواند بر ما غلبه کند و ما را از تلاش برای دستیابی به اهداف و دستاوردهای جدید باز دارد. پس تجربه کردن چیزهای جدید و حرکت روبه جلو داشتن نکته ای است که ما را به سمت بزرگترین موفقیت ها هدایت می کند.
خوب، در اینجا حق انتخاب دارید. آیا دوست دارید یک زندگی کوچک معمولی داشته و از شکستی که در گوشه ای نشسته و منتظر شماست بترسید؟ و یا اینکه از شانس ها استفاده کرده شکست را تجربه کنید و شهامت داشته باشید تا ورای بدترین کابوس های دنیای خود، به زندگی کردن ادامه دهید؟

در اینجا چهار روش به شما معرفی میکنیم تا بر ترس از شکست غلبه کنید. در ادامه با اسکیل ما همراه باشید.


1. به این فکر کنید که شکست هم جزئی از زندگی نرمال شماست
این اصطلاح که "هرچیزی که به آن اصرار دارید، باقی می ماند" در بسیاری از بخش های زندگی ما صادق می باشد. بخش مهمی از یادگیری این است که بدانید قرار نیست در همان نوبت نخست همه چیز را یادبگیرید. به شکست به عنوان  یک بخش تاثیر گذار در هر تجربه جدید خود نگاه کنید. هرچه سریعتر نسبت به شکست آسان بگیرید به احتمال بیشتری استرس کمتر و موفقیت بیشتری  را تجربه خواهید کرد.


2. این را بدانید که شما بخاطر هیچ نگران هستید
خیلی وقتها افراد نگران شکست های خیالی هستند و به همین دلیل تصمیم می گیرند دست از اقدام بکشند. هزینه چیزی که مطابق برنامه پیش نرود شاید خارج از صبر و تحمل باشد. به خاطر داشته باشید که اکثر چیزهای که ما بخاطر آن نگران هستیم هیچ وقت اتفاق نمی افتند. پس ترس های خود را بشناسید آنها را کنار بگذارید و اجازه ندهید شما را از انجام چیزی که می خواهید بازدارد.


3. تامل کنید
به خود زمان بدهید تا بر اشتباهاتی که مرتکب شده اید تامل کنید. از موقعیتی که در آن قرار دارید نکاتی را فرا بگیرید و سپس به حرکت خود ادامه دهید. دست از سخت گیری نسبت به خود بردارید چرا که  انرژی های ارزشمند خود را بر سر سکون بی مورد و آنالیز افراطی از دست می دهید. اگر ذهنتان نسبت به اتفاقاتی که افتاده است زیاد درگیر است به خود بگوید ایست، از این افکار دست بردار و ادامه بده. ممکن است مجبور باشید 50 بار این را تکرار کنید اما سرانجام ذهنتان به جلو پیش می رود.


4. به خود ایمان داشته باشید 
اعتماد به خود مهمترین درسی است که می توان درباره شکست داشت. برخی از فرصت ها بدست نمی آیند. این به معنای یک شکست کامل نیست بلکه آن فرصتهای مورد نظر فقط در زمان مناسب یا موقعیت مناسب پیش نیامده اند. جامع نگر باشید. به گذشته زندگی خود نگاهی بیاندازید، فرصت هایی میبینید که بهترین نحو استفاده شده اند علی رغم اینکه فراز و نشیب هایی در راه آنها رخ داده است. کار خود را به بهترین نحو انجام دهید، خود را به طور تمام و کمال در این راه قرار دهید و ایمان داشته باشید که زندگی فرصت ها و انسان هایی در سر راه شما می گذارد که اثرات عمیقی بر همه بخش های زندگی شما می گذارد.

بسیاری از تصمیمات در کسب وکارها از دیدگاه کیفی سورت می گیرند. گاهی اوقات ایده هایی که عملی نمی شوند ایده های بدی نیستند فقط در موقعیت و زمان خود طنین انداز نشده اند. اگر همچین موقعیتی را تجربه کرده اید بهترین کار این است که خود را جمع و جور کنید و به تلاش کردن ادامه دهید. این کار قعطا مطمئین ترین مسیر برای موفقیت است که خیلی آن را تجربه کرده اند.


منبع: سایت اسکیل ما


ترس از شکست داری؟ در این آزمون رایگان شرکت کن تا بفهمی

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)